Medycyna

Informacyjną część naszej działalności warto zacząć od kwestii podstawowej – udzielenia odpowiedzi na pytanie, czym jest medycyna. Bardzo ciężko scharakteryzować każde tak ogólne pojęcie. Spróbujmy jednak. Medycyna jest z pewnością nauka empiryczną, czyli opartą na doświadczeniu.

Antresole magazynowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Obejmuje ona całokształt wiedzy o zdrowiu, chorobach, jak również sposobach ich leczenia, czy zapobiegania. Mowa jest tutaj o ludziach, choć medycyna weterynaryjna rozszerza zakres pojęcia o kwestie związane ze zwierzętami. Nauka ta ma bardzo długą historię, praktycznie taką, jak sama ludzkość. Od zawsze w końcu szukano sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Niemniej jednak, za prekursora medycyny starożytnej uważa się Hipokratesa. Tytuł ojca medycyny nowożytnej przypadł natomiast żyjącemu na przełomie XV i XVI wieku Paracelsusowi.

Medycyna jako całość korzysta ze zdobyczy wielu innych nauk – m.in. anatomii, biochemii, biofizyki, embriologii, fizjologii, histologii, czy immunologii. Wyróżniamy bardzo wiele dziedzin i rodzajów tej nauki. Informacje o tym znajdą się w kolejnych postach.